Publikohen kompanitë që fituan grante për zhvillim teknologjik

Shkup, 9 korrik – Sot, në Qeverinë e Maqedonisë së veriut do të publikohen kompanitë që kanë fituar grante të bashkëfinancuara për zhvillim teknologjik, për rritje të përshpejtuar ekonomike.

 

Të dhënat nga selektimi final do t’i prezantojë zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi dhe drejtori i Fondit për inovacion dhe zhvillim teknologjik, Kosta Petrov.

Related posts

Donacion prej dy aparateve për testim joinvaziv të bilirubinës tek foshnjet për SGJO “Nëna Terezë” – Çair

R Zh

Moti me vranësira të ndryshueshme me shi të kohëpaskohshëm

Redaksia

EMV në plan afatgjatë do të ndërtojë 1000 MW elektrana fotovoltaike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com