Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Publikohen rezultatet e para për garën brenda PD

Anëtarësia e Partisë Demokratike ka votuar sot për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj partie.

Në garë janë kryetari aktual Lulzim Basha, Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli dhe Edit Harxhi.

Euronews Albania ka mësuar rezultatet e para për disa degë të PD. Në Memaliaj rezulton se Basha ka marrë 177 vota, Shehaj 46 kurse Kadilli dhe Harxhi nga dy vota secili. Ndërsa në degën e PD në Kolonjë rezultati është 140 vota për z. Basha dhe 82 për Shehaj, Harxhi 16 vota dhe Kadilli 6 vota.

Në degën e Himarës, ka pasur një rezultat në ngushtë mes Lulzim Bashës dhe Agron Shehajt 52 vota me 35.

Rezultati i garës brenda PD

Dega Memaliaj

Basha 177

Shehaj 46

Kadilli 2

Harxhi 2

Dega Kolonjë

Basha 140

Shehaj 82

Harxhi 16

Kadilli 6

Dega Himarë

Basha 52

Shehaj 35

Dega Çërik

Basha 388

Shehaj 56

Dega Vorë

Basha 291

Shehaj 54

Dega Tepelenë

Basha 96

Shehaj 46

Dega Poliçan

Basha 99

Shehaj 26

Dega Krujë

Basha 527

Shehaj 55

Dega Tropojë

Basha: 332

Agroni 127

Dega Maliq

Basha 411

Shehaj 90

Kadilli 8

Harxhi 7

Dega Peqin

Basha 509

Shehaj 45

Dega Pukë

Basha 287

Shehaj 74

Kadilli 9

Harxhi 7

Dega Rrogozhinë

Basha 294

Shehaj 76

Dega Delvinë

Basha 205

Shehaj 57

Harxhi 29

Kadilli 4

Dega Fushë-Krujë

Basha 306

Shehaj 91

Harxchi 9

Kadilli 7

Dega Selenicë

Basha 102

Shehaj 119

Postime të ngjashme

Varianti Delta, rrezikshmëria, kulmi i virusit dhe masat; Flet zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini

D V

Ministria e Arsimit publikon datat e sezonit të vjeshtës, ja kur mund të rijapin provimet nxënësit mbetës

D V

“Gati për Shqipërinë”, Rama: Eksplorojmë së bashku mundësitë e formave të bashkëpunimit me të interesuarit

D V

Raporti i DASH për klimën e biznesit, PD: Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar në Europë, ditë e mirë që SPAK të hetojë…

D V

Tërmet i fortë në Shqipëri

D V

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, rriten rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...