Publikohen shifrat: Ka sa pacientë janë infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoni?

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat për bilansin e 24 orëve të fundit lidhur me pandeminë. Shifrat tregojnë se në 24 orët e fundit kanë ndërruar ketë 16 persona (10 vetëm në Shkup).

 

Janë kryer 3791 teste, që don të thotë se pozitiv kanë rezultuar 10 për qind prej tyre, shkruan Zhurnal.

Lajm inkurajues është se numri i të shëruarëve (529) është më i madh se numri i të infektuarëve (386), prej të ciëve 205 janë në Shkup.

Related posts

Rreth 15 mijë raste aktive me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

D V

LSDM konfirmon edhe 5 kandidatë për zgjedhjet lokale, mes tyre dhe Georgievski në GaziBabë

Z H

MPB: Gjatë 24 orëve të fundit janë sanksiononuar 561 shofer

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More