Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Publikohen të dhënat personale dhe numrat e telefonave online, të 533 llogarive të Facebookut

Një forum që kryesisht publikon të dhëna nga hakimet e bëra, ka publikuar numra të telefonave dhe të dhëna personale të qindra miliona përdoruesve të Facebookut.

Zbulimi i të dhënave përfshin informata personale të mbi 533 milionë përdoruesve të Facebookut nga 106 vende, përfshirë të dhënat e 32 milionëve vetëm në SHBA, 11 milionë në Mbretërinë e Bashkuara dhe 6 milionë nga India, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu përfshihet zbulimi i numrave të telefonave, emrat e plotë, lokacionet, datëlindjet, biografitë dhe në disa raste edhe postën elektronike.

Business Insider ka shqyrtuar disa të dhëna dhe ka verifikuar të dhënat me përdoruesit e njohur të Facebookut, siç është numri i telefonit dhe data e lindjes.

Gjithashtu janë verifikuar të dhënat duke testuar e-mail adresat dhe fjalëkalimet, që i kanë përdorur përdoruesit për t’u qasur në profile.

Postime të ngjashme

Shumë shpejt do të mund të fshihni… Instagram dhe Facebook vijnë me ndryshime të reja

Dafina Vidishiqi

Starlink synon rritjen e shpejtësisë së internetit nëpër aeroplanë

Lea Muslija

‘Udhëtim i ëndrrave’, Jeff Bezos bëhet gati të vizitojë hapësirën për 11 minuta

Lea Muslija

Risia nga WhatsApp: Njihuni me funksionet e reja të aplikacionit

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...