Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Publikohet konkurs për stipendi për qëndrime të shkurtëra studimore në Britani të Madhe

Shkup, 5 janar – Zhurnal.mk – Fondi Britanik për stipendi (British Scholarship Trust) ndanë deri në gjashtë stipendi për qëndrime të shkurtëra për studime, nga një deri në tre muaj për hulumtues të rinjë nga Republika e Maqedonisë së Veriut në institucione të arsimit të lartë dhe institucione shkencore-hulumtuese në Britani të Madhe për vitin 2021, informon zhurnal.

Stipendia shënon 900 paund në muaj për univerzitetet jashtë Londrës, ndërsa në Londër nga 1000 paund në muaj. Këto të holla janë për mbulimin e harxhimeve për akomodim dhe ushqim. Harxhimet e rrugës janë në ngarkesë të kandidatëve.

Konkursi vlenë deri më 1 mars 2021. Kushtet për të konkuruar mund t’i gjeni në linqet në vijim:

https://mon.gov.mk/content/?id=3631

Postime të ngjashme

Rritet numri i lindjeve në komunat shqiptare

T E

Filipçe: Punonjësit shëndetësor treguan profesionalizëm dhe patriotizëm

T E

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...