Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Publikohet lista e qytetarëve që do të marrin ndihmë financiare

Shkup, 12 dhjetor – Qeveria ka sjell vendim për pakon e katërt të masave me çka do t’u jepet ndihmë qytetarëve.

“Qeveria iu përgjigj kërkesave dhe iniciativave të disa subjekteve të prekura nga kriza dhe me propozimin e Zëvendëskryeministrit për Çështjet Ekonomike, në bashkëpunim me Kryeministrin dhe Sekretarin e Përgjithshëm, vendosën për një grup shtesë masash i cili në total është 488,803,928.00 denarë, ose rreth 8 milion euro,” thuhet në kumtesë.

Në faqen kupuvamdomasno.gov.mk, ju mund të shihni nëse jeni ndër ata që janë përfshirë në grupin e fundit të masave të Qeverisë. E tëra çfarë duhet të bësh është të fusësh numrin amë.

Postime të ngjashme

Borxhi publik në funksion të rritjes ekonomike

T E

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

Komuna e Çairit dhe Sarajit nderuan misionarët e diferencuar politik

R Zh

ASH-AA: Politika të largojë duart nga arsimi

R Zh

ANKETA/VMRO prinë para LSDM, dallimi mes BDI dhe ASH vetëm 1 përqind

T E

Maqedonia e Veriut më e korruptuar në Ballkan dhe jo vetëm

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...