Publikohet traileri i video-lojës “Call of Duty: Vanguard”

Pas trailerit që e pamë në fillim të kësaj jave, tani është publikuar një tjetër për lojën Call of Duty: Vanguard.

 

Kjo lojë vjen në PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X dhe Series S më 5 nëntor të këtij viti, dhe do të jetë një rival i Battlefield 2042.

Video-loja “Call of Duty; Vanguard” shënon kthimin e zhvilluesit Sledgehammer Gamer në Luftën e Dytë Botërore, e cila u pa për herë të fundit në 2017. Fushata do t’u ofrojë lojtarëve disa këndvështrime mbi luftën.

Sipas zhvilluesve, loja sjell “histori të pa treguara të heronjve shumëkombëshe që formuan Task Force One dhe ndryshuan historinë dhe hodhën themelet e forcave speciale siç i njohim sot”.

Duke pasur parasysh videon promovuese është e qartë se zhvilluesit duan të ofrojnë një hyrje historikisht të saktë në revole që mbulon shumicën e fronteve kryesore të Luftës së Dytë Botërore duke përfshirë Afrikën e Veriut, Frontin Lindor, Frontin Perëndimor dhe Paqësorin.

Personazhet nga fushata janë frymëzuar nga figura të vërteta historike nga lufta. Snajperistja e mirënjohur sovjetike Lyudmila Pavlichenko përfaqësohet në lojë nga Polina Petrova, dhe ushtari britanik Sidney Cornell përfaqësohet nga Arthur Kingsley, dhe gjithashtu përfaqësohen disa heronj të tjerë.

Sidoqoftë, loja nuk është plotësisht e saktë historikisht, pasi katër ligat kryesore takohen në një mision të përbashkët imagjinar të quajtur Operacioni Feniks.

Ndërsa disa lojtarë janë të pakënaqur që Call of Duty po kthehet në Luftën e Dytë Botërore, të tjerët mendojnë se loja duket e mrekullueshme dhe mezi presin që ajo të mbërrijë në 5 nëntor. 

Related posts

Modeli i ri i tastierës PlayStation 5 është më i lehtë, detaje të reja rreth konsolës

Redaksia

Zyrtare: OnePlus Nord 2 lansohet me 22 korrik

D V

Nokia X60 vjen me sistemin HarmonyOS, kamerë 200Mpx dhe bateri 6000 mAh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com