Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Pushtimi i Greqisë përmes Detit”/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare, vendosim pikat mbi “i”

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama foli dhe dha përgjigjen troç për çështjen e detit. Palët do t’i drejtohen instancave ndërkombëtare. kështu çështja e shumë përfolur e detit tha kryeministri do të marrë zgjidhjen më të mirë.

Rama bëri me dije se çështja do të zgjidhet me ndërhyrjen e instancave ndërkombëtare dhe në bazë të të drejtës ndërkombëtare të detit.

Rama: E falenderoj ministrin, pavarësisht se në momente të caktuara kemi pasur tension, por Greqia asnjëherë s’ka qenë pengesë për rrugën tonë drejt BE, më vjen mirë që kemi dakordësi se çështjet e eksportimit në Bruksel nuk janë të zgjidhshme.

E kam të qartë, se sot të gjithë i kanë veshët e hapur, për pushtimin e ardhshëm të Greqisë përmes detit, por nuk do ketë përkundrazi, por sot mund ta them me kënaqësi që këtë çështje ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare , për të vendosur pikat mbi në bazë të ekspertizës dhe të drejtës ndërkombëtare të detit. Nuk është çështje propagande.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

30 vjet nga themelimi i PD/ Basha: Ne sollëm demokracinë, jemi zëri i njerëzve

S.B.

Konkursi i fakulteteve të drejtësisë, studentët e “Luarasit” mes më të mirëve

S.B.

Manastirliu: Aty ku lind jeta, me kujdesin e pashembullt të stafeve mjekësore

S.B.

Mjeku nxjerr pamjet imazherike: Koronavirusi ka qenë prezent në Shqipëri që në datat 15 – 20 janar!

admin

“Po u mbyllet goja gazetarëve”/ Rama: Ligji do kalojë, që të gjithë të mbrohen nga akuzat e pabaza

admin

“434 shqiptarë kanë humbur jetën”, Braçe: Mbani maskat dhe mos dëgjoni opozitën, ata kyçen në vila

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...