Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

“Pushtimi” i papagallëve të bardhë, qyteza australiane shpesh vizitohet nga “mysafirë të paftuar”

Novra qytezë në shtetin australian New South Wales, me mbi 20 mijë banorë – i është prishur qetësia këto ditë kur tufa e madhe e papagallëve iu vërsulën këtij vendi.

Pamjet e publikuara më poshtë kanë bërë bujë nëpër botë, kurse shumë janë habitur me këto pamje të papagallëve që ecnin nëpër oborret e shtëpive, si dhe nëpër kulmet duke kërkuar ushqim.

Banorët e Novras prej vitesh e ndajnë qytezën me “mysafirët e paftuar”, që me sa duket u pëlqen të kalojnë ditë të tëra në këtë ambient.

“U kemi krijuar një lloje foleje gjigante, për këtë duke se papagallët kanë vendosur të qëndrojnë me ne”, ka thënë një banorë i kësaj qyteze australiane.

Postime të ngjashme

Pse macet sjellin kafshë të ngordhura në shtëpi?

Dafina Vidishiqi

A ndikon shikimi i televizionit në dobësimin e vëmendjes të fëmijës? Shkenca vërtetoi se jo

Dafina Vidishiqi

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...