Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PZAP tregon se kur merren vendimet, pas ankesës nga subjektet politike kundër vendimit të KQZ-së

Paneli Zgjedhor per Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se deri nesër do të merret vendimi lidhur me apelet e paraqitura nga subjektet politike kundër vendimit të KQZ-së.

“Përmes këtij njoftimi informojmë të gjitha mediat e Republikës së Kosovës e me gjerë se, PZAP-i përmes faqes zyrtare dhe facebookut të tij zyrtar, do t’ju informojë në afatin më të shpejtë të mundshëm për vendimet që do t’i marrë lidhur me apelet e paraqitura nga subjektet politike kundër vendimit te KQZ-së, për moscertifikim të subjekteve politike dhe kandidatëve.

Afati për shqyrtimin dhe vendosjen e këtyre apeleve është 72 orë nga momenti i dorëzimit të këtyre apeleve nga palët në PZAP që i bie se vendimet do të merren deri nesër më 26 janar 2021.
Ju në çdo kohë mund t’i qaseni faqes zyrtare dhe faqes në facebook të PZAP-it për të qenë të informuar lidhur me interesimin tuaj”, thuhet në njoftimin e PZAP-it.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...