Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Q.T Mavrovasja së shpejti me çati me gjelbërim

Shkup, 27 janar – Zhurnal.mk – Qendra tregtare “Mavrovasja” së shpejti do të bëhet me çati të gjelbërt, gjegjësisht me mbjellje të disa gjelbërimeve të ndryshme, me qëllim që kësaj qendre tregtare t’i rikthehet shkëlqimi i mëparshëm, informon Zhurnal.

Qendra tregtare Mavrovasja edhe prej brenda është në gjendje të mjerueshme, ku nga çdo anë pikon ujë kur ka reshje të shiut. Tavanet janë të shkatërruara ndërsa kati i dytë vetëm se “ka vdekur”. Në katin e dytë të këtij objekti nuk ka pothuajse asnjë dyqan i hapur, të gjitha janë mbyllur përshkak se nuk ka vizitorë. Në këtë objekt punojnë vetëm dyqanet e katit përdhesë, si dhe në podrum punojnë gjysma e lokaleve.

Me këtë projekt ekologjik qyteti i Shkupit ka vendosur që të ringjallë dhe të kthejë shkëlqimin e tij të mëhershëm, me qëllim që të kthehet interesi i qytetarëve për ta vizituar.

Edhe një super ide nga ana e qytetit të Shkupit.//Zhurnal.mk

Еве како изгледа напуштениот и неуреден простор на Мавровка што набрзо ќе биде трет и најголем зелен покрив во Скопје #ЧекорПоЧекор

Posted by Петре Шилегов on Tuesday, January 26, 2021

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...