Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Qarkullimi i variantit Delta, rritje rastesh me Covid-19 në çdo rajon të Anglisë

Numri i rasteve me koronavirus është rritur në çdo rajon të Anglisë. Sipas shifrave të reja, rritja më e lartë është regjistruar në Perëndim.

Raporti i fundit i mbikëqyrjes javore nga Shëndeti Publik Angli (PHE), botuar të enjten, tregon se normat në Anglinë veri-perëndimore u rritën në 149,6 raste për 100,000 banorë në shtatë ditët deri në 6 qershor.

Këto janë shifrat më e larta për rajonin që nga java që përfundon me 21 shkurt dhe po ashtu më të lartat për çdo rajon në Angli.

Shifrat e fundit publikohen në një kohë kur Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock tha para deputetëve se varianti Delta i identifikuar për herë të parë në Indi tashmë përbën 91% të rasteve me koronavirus në Britaninë e Madhe.

Postime të ngjashme

Investigimi/ Dosjet sekrete zbulojnë se si miliarderët amerikanë shmangin taksën mbi të ardhurat

Bekim Laçi

Stoltenberg: Rritja e Kinës sfida që duhet t’i përgjigjemi së bashku

Bekim Laçi

Netanyahu dorëzon pushtetin pa ceremoni

Bekim Laçi

Çfarë duhet të presim nga takimi Biden-Putin?

Bekim Laçi

Kina do ta kthejë provincën Zhejiang në Zonë Pilot për Begati të Përbashkët

Bekim Laçi

Britania mund të shtyjë heqjen e masave kundër koronavirusit

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...