Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qenan Ismaili nuk do të kandidohet për REIS në BFI

Shkup, 16 nëntor – Sot u realizua me sukses mbledhja e rregullt me anetarët e Myftinisë së Shkupit kushtuar aktiviteteve të realizuara brenda periudhës tremujore nga mbledhja e fundit deri më sot si dhe aktivitetet që planifikohet të realizohen bazuar në planin e aktiviteteve të vitit aktual, 2020. Si pikë e radhës e rendit të ditës ishin zhvillimet e fundit në Rijasetin e BFI-së dhe organizimin e zgjedhjeve për zgjedhjen e kreut të institucionit.

Të pranishmit u njoftuan për zhvillimet e fundit me ç’rast u krijua hapësirë që t’i shprehin mendimet e tyre të lira. Të gjithë anëtarët, njëzëri propozuan që të kandidohem për kryetar në këto zgjedhje.

“Duke falenderuar të gjithë anëtarët për konsideratën, rikonfirmova edhe njëherë vendimin tim se; kam vendosur që të mos kandidohem. Mbigjitha, më e rëndësishme se ballafaqimi për postin e të parit të BFI-së, në këto rrethana, përparësi kanë; shërbimi, uniteti dhe fryma e bashkëpunimit brenda këtij insitucioni më të lashtë fetar të myslimanëve të vendit tonë. Të gjithë të pranishmit unanimisht, u pajtuan që t’ia besoj votën time kandidatit për të cilin mendoj dhe vlerësoj se do të jetë më i duhuri për ta udhëhequr Bashkësinë Fetare Islame”, është shprehur kështu pas mbledhjes Qenan Ismaili.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...