Shqipëri

‘Qendra e Re Turistike të Valbonës hap dyert’, Rama: U shkund pluhuri i harresës

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë ditë të djelë duke sjellë në vëmendje Qendrën e Re Turistike të Valbonës, e cila do të jetë në shërbim të vizitorëve në këtë vend.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka zgjedhur që të promovojë Tropojë në Ditën Botërore të Turizmit. Ai nuk ka lënë pa përmendur se në këto 7 vite Tropoja është shfrytëzuar veç për vota e luftëra absurde politike.

“Mirëmëngjes dhe me Qendrën e Re Turistike të Valbonës, pjesë e programit të qendrave mikpritëse të Fondit Shqiptar të Zhvillimit, e cila ka hapur dyert për turistët që të shijojnë mrekullitë e Tropojës së bukur, ku në këto 7 vjet kemi shkundur pluhurin e harresës së turpshme të atyre që Tropojën e kanë shfrytëzuar veç për vota e luftra absurde politike, ju uroj një të dielë të qetë“, shkruan Rama.

Kujtojmë se Tropoja është një ndër vendet më të bukura të Shqipërisë së veriut, ku Valbona njihet për bukurinë e ujërave të kulluar e rrugëve të gjelbëruara.

Postime të ngjashme

Arrestohen pesë persona në Korçë, transportonin 25 emigrantë të paligjshëm

admin

Meta viziton monumentin e “5 Heronjve të Vigut”: Tradhtarët e gjakprishurit nuk do t’ia dalin të cenojnë dinjitetin e heronjve

admin

Ministrja Shahini: E detyrueshme mbajtja e maskës në shkollë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...