Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Qendra për Menaxhim Kufitar ka një njoftim të rëndësishëm për diasporën

Zhurnal Ads

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar se cilat janë shtetet të cilat Kosova i konsideron me rrezikshmëri të lartë të infektimit.

Pjesë e kësaj liste janë: Spanja, Franca, Italia, Britania e Madhe, Holanda, Rumania, Belgjika, Çekia, Austria, Irlanda, Hungaria, Sllovakia, Luksemburgu, Islanda, Sllovenia, Malta, Polonia, Kroacia, Lihtenshtajni dhe Portugalia, shkruan Express.

Shtetasit e këtyre vendeve duhet të posedojnë testin PCR negativ jo më të vjetër se 72 orë për të hyrë në Kosovë ose duhet të qendrojnë 7 ditë në vet-izolim.

“Të gjithë qytetarët që jetojnë në këto shtete për të hyrë në Republiken e Kosovës🇽🇰 duhet të posedojnë testin PCR negativ jo më të vjetër se 72 orë ose duhet të qendrojnë 7 ditë në vet-izolim”, thuhet në njoftim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Grant 33 milionë dollarësh për Kosovën nga USAID-i

R ZH

Qytetarët në Zubin Potok pengojnë policinë që po ndiqte një kamion që hyri ilegalisht në territorin e Kosovës

S.B.

Naftëtarët kërkojnë ndihmë nga kryeministri, nuk pranojnë që rezervuarët e naftës të pastrohen çdo tri vite

admin

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

S.B.

Bie numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë

admin

Paraqitja e Nasim Haradinajt para Speciales shtyhet për 18 dhjetor

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...