Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Qendrat tregtare po i detyrojnë punëtorët të rrinë në punë deri në orën 19:00, tollovi në hyrje-daljet e Prishtinës

Forcat policore tashmë kanë dalë në hyrje-daljet e kryeqytetit për të bllokuar të gjithë ata persona të kalojnë e që nuk kanë arsye.

Por, në këto momente, tollovi e madhe është shkaktuar, sidomos në hyrjen për në Prishtinë nga Veterniku.

Arsye për këtë mësohet të jetë fakti se bizneset nëpër qendrat tregtare jashtë qytetit po i detyrojnë punëtorët të qëndrojnë në vendet e tyre të punës deri në orën 19:00, kur edhe hyn në fuqi ora policore në Prishtinë, raporton Zeri.info.

Megjithatë, Policia ka thënë se do të bëjnë tolerime për ata qytetarë që e arsyetojnë daljen pas orës 19:00, do të lejohen të kalojnë.

Por, zyrtarët policorë kanë kërkuar mirëkuptim nga ana e pronarëve të bizneseve për punëtorët e tyre dhe t’i lirojnë më herët.https://zeri.info/inarticle.html

Gjobat për moszbatim të masës së orës policore shkojnë deri në 200 euro për ata qytetarë që kapen duke qarkulkuar pa leje përkatëse.

Postime të ngjashme

Pesë të vdekur dhe 437 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Osmani: Gazetarët janë bartës të realitetit, grushtat drejt tyre janë grushta ndaj gjithë shoqërisë

S.B.

KQZ aprovon 41 mijë zarfe me fletëvotime nga diaspora, refuzon 16 mijë të tjera

S.B.

Sot mblidhet Kryesia e LDK-së

S.B.

Prokuroria kërkon masë paraburgimi ndaj 11 të arrestuarve për keqpërdorim subvencionesh

S.B.

Përplaset Bieber me zëdhënësin e BE-së pas hartës skandaloze të Lajçakut

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...