Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Qeni i shpëton jetën pronarit pasi pësoi goditje në tru

Një qen, që më parë ishte problematik dhe u largua nga tre strehimore, shpëtoi pronarin e vet të ri pasi ai pësoi një goditje në tru në fillim të këtij viti.

Brian Myers, një 59-vjeçar amerikan, adoptoi qenin me emrin Sadie në fund të vitit 2020, sepse mendoi që t’i jepte një shans.

Vetëm disa muaj pasi u miratua kërkesa e Myersit për adoptimin e qenit, Sadie përfundoi duke i shpëtuar jetën pronarit në shtëpinë e tij më 16 janar, raporton Independent.

Siç e përshkruan Myersi, ai u zgjua nga krevati dhe menjëherë ra në tokë gjatë mbrëmjes së 16 janarit, ndërsa telefoni i tij ishte 15 metra larg. Sadie vrapoi dhe i dha telefonin 59-vjeçarit, i cili më pas telefonoi shërbimet e urgjencës.

Mjekët në spitalin më pas e lajmëruar Myersin se pikërisht veprimi i shpejt i qenit të tij ia shpëtoi atij jetën.

Postime të ngjashme

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Hapën themelet e një ndërtese, banorët e një fshati në Indi gjetën një enë të mbushur me stoli ari dhe argjendi – por gëzimi i tyre zgjati shumë pak

S.B.

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë

S.B.

Stërvitësi vritet nga ariu i cirkut pasi harroi të hiqte maskën e koronavirusit në kafazin e tij

S.B.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...