Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Qentë e Lady Gagës gjendet të sigurt pas sulmit që iu bë rojtarit të këngëtares

Qentë e Lady Gaga u gjetën të sigurt pas grabitjes me armë

Dy bulldogët francezë të vjedhur të Lady Gagës janë gjetur të sigurt dhe janë dorëzuar në polici, thuhet sipas zyrtarëve, shkruan BBC.

Të dy qentë, të vjedhur në një grabitje të armatosur, janë “bashkuar” me përfaqësuesit e këngëtares, tha policia.

Kujdestari i qenve të Lady Gaga, Ryan Fischer, u qëllua me armë nga dy burra që rrëmbyen qentë në Hollywood, Los Angeles, të mërkurën.

Ai është në spital dhe familja e tij tha të premten se ai pritej të shërohej plotësisht.

Detajet sesi u gjetën qentë janë të paqarta. Associated Press tha se një grua i kishte sjellë në Stacionin Policor të Komunitetit Olimpik në Los Angeles dhe përfaqësuesit e këngëtares kishin konfirmuar se ishin të sajat. Gruaja duket të jetë “e papërfshirë dhe e pa shoqëruar” me grabitjen, tha një zëdhënës i policisë.

Lady Gaga kishte ofruar 500,000 dollarë shpërblim për kthimin e tyre të sigurt, por nuk është e qartë nëse shpërblimi është kërkuar.

Ylli – emri i vërtetë i së cilës është Stefani Germanotta – është aktualisht në Romë duke punuar për një film të ri të Ridley Scott, të titulluar “Gucci”. Në reagimin e saj të parë publik ndaj sulmit, Gaga shkroi në Twitter të premten: “Zemra ime është e sëmurë”.

“Unë jam duke u lutur që familja ime të jetë përsëri e plotë me një akt mirësie. Unë do të paguaj 500,000 dollarë për kthimin e tyre të sigurt”.

Dhe në një tjetër postim në Twitter, këngëtarja shkroi: “Unë vazhdoj të të dua Ryan Fischer, ti rrezikove jetën tënde për të luftuar për familjen tonë. Ju jeni përgjithmonë një hero”.

Gaga dihet se është jashtëzakonisht mbrojtëse ndaj qenve të saj, të cilët e kanë shoqëruar atë në American Music Awards dhe shfaqjen e saj të rëndësishme ‘Super Bowl 2017’.

Kanë dalë pamjet që tregojnë një nga të dyshuarit që qëllon në drejtim të z. Fischer përpara se të shkonte me qentë, Koji dhe Gustav.

Një bulldog i tretë, i quajtur Miss Asia, iku dhe më vonë u gjet nga policia.

Kujdestari i qenve u qëllua në gjoks, thuhet sipas raportimeve në mediat amerikane.

Familja e tij lëshoi një deklaratë të premten duke lavdëruar stafin mjekësor që ishte kujdesur për të dhe duke thënë se ishin të sigurt për shërimin e tij të plotë, marrëveshje për mediat amerikane.

“Ne nuk mund të themi mjaftueshëm për të falënderuar të gjithë personat e parë që përgjigjen, infermierët dhe mjekët që kanë punuar kaq pa u lodhur për t’u kujdesur për Ryan”, thuhej në deklaratë.

“Sigurisht, ne gjithashtu duam të falënderojmë Lady Gagën e cila nuk ka treguar asgjë përveç dashurisë dhe shqetësimit të pandërprerë për Ryan dhe familjen tonë që nga fillimi. Ryan i do Gustavo dhe Koji po aq sa Lady Gaga; kështu që ne të bashkohemi në lutjen e saj për kthimin e tyre të sigurt”.

Policia tha se sulmi ndodhi rreth orës 21:40 me kohën lokale në 24 shkurt, në zonën e Sierra Bonita Avenue dhe Sunset Boulevard.

Postime të ngjashme

Fotografi me bikini dhe kujtime nga fëmijëria – Rita Ora mahnit me një seri imazhesh të publikuara së fundmi në Instagram

R Zh

Fansat e DMX po bëjnë homazhe pranë spitalit ku reperi ndërroi jetë

S.B.

Rita Ora duket tërheqëse me xhaketë të bronztë, ndërsa avullon zërin para performancës sësaj ‘live’

S.B.

Scott Disick dhe Amelia Hamlin shihen duke bërë blerje në një dyqan argjendarish në Miami

S.B.

Khloe Kardashian vjen me paraqitje atraktive, pasi dolën fotografi të saj pa ‘photoshop’

S.B.

Me një tjetër fotografi tërheqëse, Linda Halimi vë në pah format e lakmueshme të trupit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...