Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qentë e rrugës kalojnë nëpër korridoret e spitalit në Kërçovë

Kërçovë, 3 janar – Qentë e rrugës vrapuan me orë të tëra nëpër korridoret e Spitalit të Përgjithshëm në Kërçovë, në katin përdhes ku është departamenti i pranimit të pacientit. Në vend të personelit të ngarkuar me ruajtjen e rendit në spital, një pacient u detyrua t’i dëbojë qentë jashtë. Fotografitë tregojnë qentë duke ecur lirshëm nëpër korridoret e spitalit në Kërçovë.

“Nuk e di si u futën, i gjeta brenda. Mezi i përzura larg. “Askush nga punonjësit nuk ndërmori ndonjë veprim,” i tha pacienti A1on.

Pacientët e infektuar me koronavirus janë pranuar dhe shtruar në spital në të njëjtin spital për muaj me radhë. Të infektuarit, përfshirë rastet e rënda, po trajtohen në katin e dytë të spitalit.

“A1on” u përpoq të merrte një mendim nga Spitali i Përgjithshëm në Kërçovë se kush po i lë qentë në korridore, por askush nuk iu përgjigj thirrjes.

Postime të ngjashme

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...