Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Qenushi udhërrëfyes i përsosur i qenit që ka humbur shikimin

Një qenush i racës së Artë Retriever, Tao fatkeqësisht ka humbur shikimin pasi u sëmur nga glaukoma vitin e kaluar.

Kjo gjë e detyroi pronarin e tij të gjejë një shoqërues për qenushin e tij besnik.

Tao u prezantua me Oko kur ishte vetëm tetë jave dhe ata tani kanë krijuar lidhjen më të ëmbël.

Oko është qeni udhëzues i cili është kthyer në shoqëruesin e përsosur për Taon dhe ndihma e tij më e madhe.

Të dy qenushët dalën për shëtitje duke bërë që pronari i tyre mos i shoqërojë gjatë gjithë kohës.

Pronarja Melanie Jackson tha se Tao u diagnostifikua me glaukomë dhe gjithçka ndodhi aq shpejt sa ai brenda 5 orësh ishte verbuar dhe më pas u detyruan që të hiqnin syrin e tij.

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...