Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Qetësohet situata në Itali! Shteti futet në zonën e verdhë, njerëzit mund të lëvizin brenda orareve, hapen baret dhe restorantet

Ndërkohë do të rihapen deri në orën 18:00 baret dhe restorantet. Po ashtu edhe dyqanet mund të qëndrojnë të hapur deri në orën 20:00.

Panemia në qytetin fqinj, Itali është duke u qetësuar. Themi këtë pasi qeveria ka vendosur që të hyjë në zonën e e verdhë të përforcuar.

Qytetarët do të lehtësohen disa nga masat kufizuese prej të cilave ishin privuar prej shumë muajsh. Sipas “TGCOM”, pas dy ditëve, qytetarët italianë mund të lëvizin brenda rajoneve, por gjithmonë duke respektuar shtetrrethimin nga ora 22:00 deri në orën 05:00.

Ndërkohë do të rihapen deri në orën 18:00 baret dhe restorantet. Po ashtu edhe dyqanet mund të qëndrojnë të hapur deri në orën 20:00.

Postime të ngjashme

Paralajmëron shefi i NATO-s: Evropa s’mund ta mbrojë e vetme veten nga Rusia

S.B.

Greqi: Rastet e reja Covid vazhdojnë mbi 2 mijë, spitalet nën presion të madh

S.B.

Papa Françesku niset drejt Irakut, do ta ruajnë 10.000 policë e ushtarë

S.B.

Shkalla e lindjeve në SHBA bie gjatë pandemisë

S.B.

Australia i kërkon KE-së të rishikojë bllokadën e vaksinave nga Italia

S.B.

Hungaria mbyllet sërish

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...