Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveri inicon procedurë për shkarkimin e Zoran Ivanovit nga këshilli mbikëqyrës i MIA-s

Shkup, 18 nentor – Me nismë të kryeministrit Zoran Zaev është inicuar procedura për shkarkimin e Zoran Ivanovit nga funksioni kryetar dhe anëtar i Këshillit mbikëqyrës i Agjencisë informuese mediale (MIA) për shkak të komunikimit të pahijshëm publik dhe përhapjes së fjalorit urrejtës ndaj përfaqësuesve qeveritarë të fqinjes – Republikës së Bullgarisë.

Kjo sonte është publikuar në profilin e Fejsbukut të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Postime të ngjashme

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

Lazim Destani bën gjestin e madh në kohë pandemie

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...