Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria do ta mbajë mbledhjen e rregullt të 59-të

Shkup, 30 mars – Zhurnal.mk – Informata për statusin e sendërtimit të sistemit të Agjencisë për punësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut për ndërlidhje me Rergjistrin qendror të popullatës, Propozim-ligji për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për inspektimin menaxhues , si dhe Propozim-ligjin për ratifikim të Marrëveshjes mes Palëve të Marrëveshjes veriatlantike për sigurim të informative, janë vetëm disa nga pikat e rendit të ditës së mbledhjes së rregullt të 59-të.

Në mbledhje, siç kumtoi shërbimi qeveritar për shtyp, Ministria e Drejtësisë do të referojë për përparimin e projektit “Rikonstruimi I institucioneve ndëshkuese-përmirësuese në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, ndërsa Ministria Shoqërisë Informatike dhe Administratës do të informojë për formimin e grupit të punës ndër resorëve për harmonizim të ndërsjelltë dhe ndryshim të ligjeve dhe akteve nënligjore lidhur me ndërtim dhe komunikime elektronike.

Mbledhja e rregullt e 59-të e Qeverisë është paraparë të fillojë në orën 12:30 përmes lidhjes video konferenciale, ndërsa për konkludimet dhe vendimet opinioni do të informohet përmes kumtesës.

Postime të ngjashme

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...