Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria do të blejë 45 vetura të reja

Shkup, 19 maj – Zhurnal.mk – Qeveria ka miratuar informatën për nevojën e blerjens së veturave të reja nga ana e shërbimit për punë të përgjithshme dhe të përbashkëta, dhe do ta angazhojë për blerjen e 45 veturave të reja, përmes lizingut operativ me kohë zgjatje prej 36 muajve, transmeton Zhurnal.

“Ky vendim është sjellë në bazë të karakteristikave të të gjitha mënyrave të mundshme për blerje të veturave, obligimeve që dalin prej tyre, si dhe nga aspekti i përvojave të lizingut operativ deri tani, dhe në përputhje me të gjitha njohuritë, Qeveria ka pranuar mendimin e SHPPP se opsioni më i mirë është të kryhet një furnizim disa vjeçar i veturave përmes lizingut operativ përshkak mbingarkesave më të vogla finansiare”, thonë nga Qeveria.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...