Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Qeveria do të dëmshpërblejë të gjithë bujqit nga rajoni i Prespës

Prespë, 9 shtator – Zhurnal.mk – Në mbledhjen e sotme, Qeveria solli vendimin për të dëmshpërblyer të gjithe bujqit nga rajoni i Prespës, tokat e të cilëve janë dëmtuar për shkak të vërshimeve , në muajin Maj të vitit 2018, informon Zhurnal.mk

Dëmshpërblimet do të jenë në vlerë prej 30% nga dëmi I vlerësuar.
Kjo Qeveri po tregon kujdes të veçantë për bujqit.

Vërshimet kanë shkaktuar dëme serioze ndaj prodhimeve bujqësore, prandaj me forcat e perbashkëta do të vazhdojmë t’i mirmbajmë dhe zhvillojmë prodhimet bujqësore, ndërsa bujqit e dinë që kjo Qeveri e posaçërisht ne si ministri gjithmonë do të jemi partnerë te bujqeve./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Matura shtetërore nga 29 maji deri më 14 qershor, lëndë të reja informatika dhe gjeografia

Z H

Komuna e Tetovës e miratoi buxhetin për vitin 2021

E.E.

LSDM: Për vetëm tre vite i rritëm pensionet për mbi 1mijë e 800 denarë

D J

MPB u bën apel qytetarëve për kujdes: Mashtrues kërkojnë para prej më të moshuarve për gjoja aksidente trafiku

E.E.

Arsovski: Të gjithë grupet e prekura do të marrin 6 mijë denarët e premtuara

T E

Zgjedhje të parakohshme parlamentare bashkë me lokalet?!

D J
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...