Maqedoni

Qeveria do të vendosë për orarë të kufizuar të punës për kafenetë

Zhurnal Ads

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot me propozim të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse duhet të vendosë nëse duhet të ketë kufizime shtesë për kafenetë dhe objektet hotelerike.

Sipas propozimit, kafenetë dhe objektet hotelerike duhet të mbarojnë me punë në ora 21:00 në vend të 23:00 që është tani.

Që nga fillimi i epidemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar 32997 pacientë, ku prej tyre 21244 janë shëruar dhe 1025 kanë humbur jetën.

Momentalisht në Maqedoni ka 10728 raste aktive me COVID-19.

Postime të ngjashme

Presidenti bullgar: Nuk bëhet kompromis me gjuhën, historinë dhe identitetin

Z H

Sofijanova: Diçka e çuditshme po ndodhë me virusin

admin

Deputetët e VMRO-DPMNE-së dorëzuan 397 amendamente për Propozim-buxhetin e vitit 2021

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...