Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Qeveria e Malit të Zi shkarkon kuadrot e ASH dhe Forcës, reagon Lista Shqiptare

Raporti e Qeverisë së Malit të Zi ndaj pakicave vërtetohet përmes ndërrimit të kuadrove të Listës Shqiptare. Se ftesa e Qeverisë së Malit të Zi dërguar pakicave nuk ishte e sinqertë, por ishte demagogjike dhe protokollare vërteton edhe nga mënyra se si u ndërruan drejtorët e Drejtorisë në Ministrinë e Arsimit dhe ai i pakicave dhe Ministrinë e Turizmit, të cilët jan marr në konkurs publik.

Liderët që përbëjnë shumicën, “kan shtruar dorën e bashkëpunimit” pakicave, duke nënshkruar marrëveshjen e famshme, me të cilën obligohen se edhe pakicat do të jenë pjesë e qeverisjes, opinioni publik, si ai vendor, e me siguri edhe ndërkombëtar është bindur se pushteti i ri do t’i futë parimet ”demokratike” pa revanshizëm, duke respektuar profesionalizmin, përfundimisht iu çjerrë maska e marrveshjes si të rrejshëm, apo ndoshta revanshizmin e pjesës të pushtetit ekzekutiv. Që kjo të jetë edhe më cinike, dhe nën çdo nivel kominikimi, për shkarkimin e vet jan informuar nga web-site-i Qeverisë pa fare lajmërim mbi procedurën e nisur dhe vetëm me lajmrim gojorë pasi që ka kaluar në Qeveri.

Postime të ngjashme

Mbi 300 persona të akuzuar për sulmin në Kongresin amerikan

T E

Raporti që vë në alarm Italinë: Rreziku nga Covid-19 është rritur, nevojiten masa të reja

T E

Synohet të ulet me 10% të dendësia mesatare e ndotjes së ajrit

Bexhet Musliu

Intensifikohet kërkimi në fushën e qarqeve të integruara

Bexhet Musliu

Dhoma e Përfaqësuesve miraton ndihmën prej 1.9 trilion dollarësh

T E

Greqia “blindon” Kakavijën, shtrëngohen masat për tu futur në këtë vend

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...