Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

Shkup, 2 mars – Me propozim të Komisionit për sëmundje ngjitëse, Qeveria sot e ka miratuar Protokollin për masa parandaluese gjatë zbatimit të regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave 2021.

Protokolli, siç ka njoftuar Pres shërbimi qeveritar parasheh masa në të gjitha tre fazat e regjistrimit, apo në fazën e testimit, fazën e trajnimit dhe atë të zbatimit të regjistrimit në terren me Protokoll të posaçëm për regjistrim të personave që në periudhën e realizimit të regjistrimit janë pozitivë në Kovid-19.

Postime të ngjashme

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...