Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria: Është dezinformim se po bëhet vaksinimi i ministrave

 Shkup, 29 mars – Zhurnal – Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mohuar informacionet e plasuara duke thënë se nuk ekziston asnjë lloj vaksinimi i ministrave, shkruan Zhurnal.mk.

Në një njoftim në Twitter, zëdhënësi qevritar Dushko Arsovski, u ka bërë thirrje deputetit dhe portaleve që e përhapin këtë dezinformim, të heqin dorë nga manipulimet me popullatën në këto momente të gjendjes së vështirë shëndetësore në vend.

 “Ky është një lajm i rremë”, shkroi Arsovski, duke shpërndarë fotografi nga publikimi i Antonio Miloshovskit në Fjesbuk se ministrat Carovska, Grubi dhe Mariçiq pa radhë kanë marrë VIP vaksinim.

Miloshoski, duke iu referuar mediave në Shqipëri në profilin e tij në Fejsbuk publikoi se tre ministrat janë vaksinuar pa radhë, ndërsa disa prej portaleve paraprakisht duke iu referuar “Njuz 1” nga Shqipëria, publikuan se një pjesë e ministrave nga Maqedonia tashmë janë vaksinuar. 

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...