Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria i konfirmoi propozim-ndryshimet e Ligjit për regjistrim

Shkup, 30 mars, Zhurnal.mk – Qeveria në mbledhjen e sotme e konfirmoi tekstin e Propozim-ligjit për ndryshime dhe plotësime të Ligjit për regjistrimin e popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut në vitin 2021.

Siç njoftoi shërbimi për informim i Qeverisë, në Kuvend do të dorëzohet Propozim-ligj me ndryshimet dhe plotësimet e bëra me të cilat shtyhet regjistrimi për në shtator të vitit 2021, gjegjësisht se bëhet ndryshim i datave për zbatimin e Regjistrimit dhe se ai do të bëhet në shtator të këtij viti.

“Një nga ndryshimet të cilat propozohen është vazhdimi i procesit të vetëregjistrimit të qytetarëve nga diaspora deri në fund të mbajtjes së regjistrimit në shtator”, shtohet në kumtesë.

Postime të ngjashme

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

Zekirija Haxhiu

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...