Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria i përgjigjet Taravarit: Jemi pjesë e NATO dhe ecim në rrugën drejt BE

Shkup, 27 dhjetor – Gjatë ditës së djeshme sekretari i përgjithshëm i Aleancës për shqiptarët Arben Taravari akuzoi Qeverinë se nuk është rreshtuar krah Bashkimit Evropian në vendosjen e sanksioneve kundër Rusisë

E për këtë sot nga Qeveria e RMV-së thanë se nuk dëshirojnë të komentojë pohime të partive politike. Megjithatë zëdhënësi i Qeverisë Muhamet Hoxha tha se RMV mbetet e përkushtuar në rrugën e saj drejt integrimit në BE.

“Siç e dini RMV është anëtare e NATO-s, ndërsa ecim përpara drejt BE-së. Vazhdojmë në zbatimin e gjitha reformave të cilat janë të nevojshme këtu brenda vendit me qëllim që një ditë të bëhemi pjesë e familjes evropiane” – deklaroi Hoxha.     

Postime të ngjashme

Filipçe: Ora policore do të zgjasë dy javë

B L

Ftesa e Zaevit për opozitën, relativizim i dështimeve

B L

Këshilltarët e Shkupit e miratuan Llogarinë vjetore dhe Raportin vjetor për vitin 2020

Z H

Aktakuzë kundër 6 personave për teste të falsifikuara PCR

Z H

Pendarovski mbështetë planin për luftë kundër korrupsionit

Z H

Ish pjesëtarët e akuzuar të njësisë “Alfa” dëshmuan në rastin “Tortura”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...