Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Shkup, 15 qershor – Qeveria në seancën e 79-të ka pranuar rekomandimet e KSI-së dhe ka miratuar këto vendime;

-Duke filluar nga 16 Qershori – E Mërkurë, ndërpitet masa dhe regjimi I posacëm I lëvizjes së personave dhe transportit publik në territorin e RMV-së.

-Gjithashtu nga 16 Qershori, hiqet kufizimi I orarit të punës së objekteve hotelerike, të pompave të karburantit, kazinove dhe bastoreve, kurse gjatë orarit të punës lejohet puna vetëm në pjesët e hapura të lokaleve, përvec shërbimit të pijeve brenda kazinove dhe automat-klubeve.

-Qeveria miratoi konkluzionin që të lejohet mbajtja e ngjarjeve në ambient të hapur me 50% të kapacitetit të hapësirës ku do të mbahet ngjarja dhe numër të kufizuar të vizitorëve maksimalisht deri në 1.000.

-Konform rekomandimeve të KSI-së, nga 16 Qershori lejohet mbajtja e dasmave, ahengjeve në hapësirë të hapur me maksimum 50% të kapacitetit në hapësirën e hapur, në vend 100 mysafirëve maksimal sic ishte deri më tani.

-Qeveria miratoi konkluzionin që të ndalohet të vlejë obligimi që objekti hotelerik ku organizohet ahengu ta regjistrojë dhe ta paraqesë organizimin në Odën e Hotelierëve që udhëheq regjistrin e dasmave, ahengje familjare.  

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...