Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria kalon propozimin që Frçkovski të emërohet ambasador në SHBA

Shkup, 10 shkurt – Ish-Ministri i Brendshëm dhe Punëve të Jashtme Ljubomir Frçkovski është propozimi i ri i Qeverisë për ambasadori i Maqedonisë në Uashington.

Tani prite përgjigje nga Shtetet e Bashkuara. Maqedonia nuk ka pasur ambasador në Uashington për më shumë se tre vjet, pasi skadoi mandati i ambasadorit të fundit Vasko Naumovski.

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...