Agjencia Zhurnal.mk

Qeveria Kroate bënë thirrje të mbahet distanca sociale edhe pas tërmetit

Një tërmet i fortë ka goditur Kroacinë, konkretisht kryeqytetin e saj, duke shkaktuar dëme dhe panik të përhapur.

Ende nuk raportohet për viktima, shkruan Euronews.

Epiqendra ishte 7 kilometra (4 milje) në veri të Zagrebit në thellësinë 10 kilometra (6 milje).

Qeveria Kroate nëpërmjet një postimi në Twitter u bëri thirrje qytetarëve që të “qëndrojnë të qetë” dhe “të mbajnë distancat sociale”.

“Ne u bëjmë thirrje qytetarëve të qytetit të Zagrebit të cilët dolën pas tërmetit, MBAJENI DISTANCEN! Ne e dimë se jeni të shqetësuar, por mbani në mend situatën në të cilën gjendemi të gjithë. Ndiqni udhëzimet e shërbimeve të qytetit dhe institucioneve përkatëse, por para së gjithash, edhe një herë, MBAJENI DISTANCEN TUAJ! ”

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...