Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Qeveria kundër organizimit të dasmave dhe ahengjeve

“Qeveria nuk pajtohet me kërkesat e hotelierëve për të lejuar organizimin e dasmave dhe festave”, tha zv. kryeministri për Çështjet Ekonomike Fatmir Bytyqi sot në një konferencë për shtyp.

Ai theksoi se është i hapur për takime me hotelierët para pakos së masave.

“Kur Komisioni thotë se nuk ka ardhur koha për të krijuar rrethana lehtësuese për punë, atëherë ne duhet t’i dëgjojmë ata dhe t’u besojmë atyre se është më e mira për shëndetin e qytetarëve”, tha Bytyqi.

Një protestë e re e hotelierëve është paralajmëruar për sot në orën 15:00, kësaj radhe para Qeverisë.

Postime të ngjashme

Mickoski: Dyfytyrësia e Pendarovskit, tjetër gjë fliste në takim, tjetër para mediumeve

R Zh

Në spitalet në shtet ka 806 pacientë me Kovid, 340 janë në Shkup

R Zh

Agjencia kreditore ‘Fiç’ e konfirmoi rejtingun kreditor të Republikës së Maqedonisë së Veriut

R Zh

Policia në Shkup ka shqiptuar 129 kundërvajtje rrugore, 32 për vozitje të shpejtë

R Zh

BE-ja e përçarë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë – të shfrytëzohet qeveria teknike në Sofje!

R Zh

Bislimovski: Nuk do të lejojmë rritje të çmimit të rrymës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...