Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Qeveria Kurti do të organizojë punëtori për Planin e punës dhe të veprimit

Kryeministri Albin Kurti në fundjavë do të mbledh kabinetin qeveritar në një punëtori, ndërsa do ta Programin Qeverisës dhe Planin e Veprimit.

Telegrafi mëson se punëtoria do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

“Punëtoria e kabinetit qeveritar pritet të mbahet në fundjavë dhe e njëjta nuk do të mbahet në Prevallë por pritet të jetë në ndërtesën e qeverisë”.

Ndryshe, në këtë punëtori pritet të finalizohet Programi qeverisës dhe plani i veprimit.

I njëjti takim ishte mbajtur në Qeverinë Kurti 1, më 29 mars 2020 në Prevallë.

Postime të ngjashme

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

Të gjitha vendimet që u miratuan në seancën e Kuvendit

Dafina Vidishiqi

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i pari në Ballkan

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar nuk do ta lejoj Përparim Ramën ta ndërtojë lagjen e planifikuar në Badovc

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...