Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria mbanë seancë, pritet zgjatje e orës policore

Shkup, 5 prill – Zhurnal.mk – Sot në ora 13:00, Qeveria ka caktuar seancë. Në këtë seancë pritet të debatohet dhe të meret vendim për zgjatjen e orës policore, transmeton Zhurnal.

Siç mësohet, Qeveria po shqyrton mundësinë që ora policore të fillojë nga ora 20:00 , në vend se në ora 22:00 siç është për momentin.

Gjithashtu, pritet që kafenetë dhe restorantet të mbyllen pjesërisht për një periudhë 2 javëshe.

Pas seancës, Qeveria do të dalë me konferencë për media për të kumtuar vendimin.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

79% e qytetarëve mbështesin anëtarësimin në BE

Zekirija Haxhiu

Zhurnal mëson: Në BDI nuk duan miratimin e ligjit për shtetësi para zgjedhjeve lokale

Bekim Laçi

Fotovoltaikët në Osllomej sjellin 100 punësime të reja

Zekirija Haxhiu

Zaev: Në Bullgari do të bisedojmë për propozimin portugez e jo për identitetin

Zekirija Haxhiu

Rasti “Alfa”, mbrojtja kërkon përsëritjen e procedurës

Zekirija Haxhiu

UEJL i dyti në Maqedoninë e Veriut dhe i pari në trojet shqiptare sipas QS World University Rankings

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...