Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Qeveria mblidhet sot në orën 15:00 për masat anti-COVID

Qeveria e Kosovës pritet të mblidhet sot në orën 15:00.

Jo zyrtarisht mësohet se kryeministri Albin Kurti, do të mbledh kabinetin e tij për të marrë masa shtrënguese kundër pandemisë COVID-19, raporton Zeri.info.

Masat e paralajmëruar para disa dite nga Qeveria, janë kundërshtuar nga Shoqata e Gastronomëve të Kosovës./Zëri

Postime të ngjashme

Dialogu Kosovë-Serbi, ekspertët sugjerojnë një takim që ti paraprijë atij të 25 korrikut

Lea Muslija

Vuçiqi falënderon policët serbë, thotë se e mbrojtën Kosovën kur u sulmua nga jashtë

Lea Muslija

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...