Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria miratoi mjete për investime kapitale në arsim

Shkup, 1 prill – Qeveria në seancën e sotme mori vendim për shpërndarjen e zërave në buxhetin e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, që të sigurohen mjete për realizimin e investimeve kapitale.

Pres shërbimi qeveritar kumtoi se investimet janë për punë ndërtimore për nevojat e Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” Shkup, me vlerë prej 3.300.000 denarë, 31.400.000 denarë për rikonstruimin e shkollave fillore, 2.800.000 denarë për rikonstruim  të shkollave të mesme dhe 11.200.000 denarë për Shtëpinë e studentëve – Tetovë. 

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...