Qeveria miraton koncept dokumentin për Vettingun

Qeveria e Kosovës ka miratuar koncept-dokumentin për procesin e Vettingut në sistemin e Drejtësisë.

 

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë prezantimit të këtij koncept-dokumenti para ministrave tha se është “fillim i mirë dhe i mbarë në reformën në sistemin e drejtësisë”.

Ndërkaq kryeministri Albin Kurit ka deklaruar se gjyqësori duhet të jetë i pavarur jo vetëm në formë por edhe në përmbajtje.

Related posts

Mbi 3 mijë policë, 35 gjyqtarë dhe 80 prokurorë në mbrojtje të votës në zgjedhjet lokale të 17 tetorit

D V

Diskutimi për fushatën zgjedhore – ​Abdixhiku falënderon Haradinajn e Krasniqin, pret përgjigje pozitive edhe nga Kurti

D V

Kosovë: 35 të infektuar me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More