Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria miraton Vendimet që i paraprijnë procedurës për shpalljen e Gjendjes së krizës

Shkup, 19 nentor – Qeveria në mbledhjen e 22-të me qëllim që ta fillojë procedurën në përputhje të Këshillit për Siguri për shpalljen e gjendjes së krizës në Maqedoninë të Veriut në mënyrë që të menaxhohen pasojat nga kriza e COVID-19.

Në këtë drejtim, siç njoftojnë nga Qeveria, në përputhje me Ligjin për menaxhimin me kriza në mbledhjen e djeshme Qeveria mori vendim për ndryshimin e Vendimit për emërimin e anëtarëve të Grupit të vlerësimit, ku u emëruan Stojançe Angellov, ushtrues i detyrës i Drejtorit të Qendrës për Menaxhim me Kriza dhe anëtarë të grupit Bekim Maksut u.d. i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

“Me vendimet e sotme, mundësohet nisja e procedurës për shpalljen e gjendjes së krizës në gjithë territorin e vendit sipas mendimit të Gruupit të velerësimit”, thonë nga Qeveria.

Postime të ngjashme

Çkatroski: Zaev po punon me inercion ndaj problemeve me Bullgarinë

Z H

Snopçe: Shumica qeveritare nuk mund të sigurojë kuorum, do të mbështesim çfarëdo lloj interpelance

Z H

Boban Iliç vetëdorëzohet, do të vuaj vetëm 3 vjet burg

R Zh

Takim i ministrit Spasovski me ambasaorin çek Mirosllav Toman

R Zh

7 të vdekur dhe 726 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

Petkovski: Pasi Radev reagoi ashtu, mendova se ju kemi shpallur luftë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...