Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria ndanë 100 mijë euro ndihmë për Kroacinë

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Pas tërmetit të fuqishëm në Kroaci kanë reaguar nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut. Ata kanë thënë se do të dërgojnë 100 mijë euro ndihmë për popullin kroat.

“Qeveria e Republikës se Maqedonisë se Veriut në seancën e sotme mori vendim për ndihmë financiare në vlerë prej 100.000€ për popullin e Kroacisë!!!”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Një tërmet prej 6.4 shkallë sipas Rihterit ka goditur Kroacinë duke shkaktuar dëme të mëdha materiale, ndërsa për momentin është raportuar për një person të vdekur.

Postime të ngjashme

Më 12 prill fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

T E

Rritet numri i lindjeve në komunat shqiptare

T E

Filipçe: Punonjësit shëndetësor treguan profesionalizëm dhe patriotizëm

T E

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...