Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria në mesditë do të mbajë seancë konstituive

Shkup, 1 shtator – Zhurnal.mk – Qeveria sot në mesditë do të mbajë seancën e parë konstituive, informon Zhurnal.

Në seancën e sotme, pritet të shqyrtohen propozimet për përcaktimin e zv,kryeministrave, propozimet për emërimin e kryetarëve dhe anëtarëve në komisionet bazë të Qeverisë, si dhe propozimet për emërimet e kryetarëve dhe anëtarëve të komisioneve të veçanta.

Në fillim të seancës, gazetarët do të kenë mundësinë për të marë inserte nga takimi. Të njejtëve do u matet temperatura dhe duhet patjetër të mbajnë maskë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...