Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Qeveria premton themelimin e një fondi emergjent për përmbytjet

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti tha se do të themelohet një fond emergjent për t’i ndihmuar familjet që u preken nga përmbytjet e reshjeve të shiut.

“Do të themelojmë një fond emergjent për t’i dalë në ndihmë familjeve që u dëmtuan nga përmbytjet dhe janë në kushte të vështira”, u shpreh Hoti.

Hoti shtoi se gjendja është e rëndë në disa prej komunave.

“Gjendje e rëndë në shumicën e komunave në Kosovë. Janë shkaktuar dëme të mëdha në prona private dhe shtëpi. Po kujdesemi të intervenojmë aty ku gjendja është më e rëndë”, ka thënë Hoti.
Këto komente Hoti i bëri gjatë vizitës në fshatin Dobroshec të komunës së Drenasit.

Postime të ngjashme

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...