Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria pritet të zgjidhë problemin me qytetarët që u dëmtuan nga “Eurostandard Bank”

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga Fatmir Bytyqi, zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, sot u takua me përfaqësuesit Këshillit iniciues për të formuar shoqatën e qytetarëve të dëmtuar nga “Eurostandard Banka”.

Në takim, sipas shërbimit për shtyp të qeverisë, u ndanë disa nga problemet, me të cilat përballen qytetarët e dëmtuar, personat fizikë dhe juridikë pas falimentimit të “Eurostandard Bank” dhe u dëgjuan propozimet e Këshillit iniciues për zgjidhje të mundshme.

Kryeministri Zaev njoftoi se propozimet do të shqyrtohen nga institucionet dhe se përfaqësuesit e Këshillit iniciues për këtë do të njoftohen.

Në takim, siç thuhet në kumtesë, është mirëpritur gatishmëria e kryeministrit Zaev dhe Qeverisë për takim, në mënyrë që të diskutohet problemi dhe zgjidhjet e mundshme.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...