Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria propozon ulje të çmimit për taksën gjyqësore për personat fizik

Shkup, 9 shtator – Zhurnal.mk – Qeveria sot në seancë ka propozuar ulje për shtatë herë të taksës minimale gjyqësore për personat fizik, informon Zhurnal.

Siç njofton ministri i drejtësisë Bojan Mariçiq, bëhet fjalë për propozim ndryshim të ligjit për taksa gjyqësore.

Me këtë, taksa minimale gjyqësore për personat fizik, nga 48.000 denarë, do të ulet në 6000 denarë.

“Punojmë në interes të qytetarëve që drejtësia të ketë qasje më të lehtë”, ka shkruar Mariçiq./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...