Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria publikon listën e kompanive që kanë marrë ndihmë por nuk ua kanë dhënë punëtorëve

Shkup, 4 janar, Zhurnal.mk – Qeveria sot ka publikuar Listën e kompanive të cilëve u është dhënë ndihmë shtetëror për rrogë minimale, ndërsa ata nuk u kanë paguar punëtorëve të tyre.

Sipas të dhënave të DAP-it, 245 kompani, nuk kanë respektuar mjetet e dhuruara, ndërsa më e rëndësishmja është se 800 punëtorë, mbeten pa asnjë denarë në llogarit e tyre përpara festave të fundvitit.

DAP, përcjell SHENJA, ka paralajmëruar këto kompani brenda një jave nëse nuk i paguajnë punëtorët do t’ua bllokojë xhiro-llogaritë.

Pjesa më e madhe e kompanive janë nga Shkupi-73, më pas Tetova-21 dhe Gostivari-10.

Për të parë listën klikoni KËTU.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...