Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria sërish nuk shqyrton raportin mbi parregullsitë në Çarshi

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Edhe në seancën e sotme, Qeveria nuk e ka shqyrtuar Raportin e Inspektoratit shtetëror për ndërtim dhe urbanizëm, në të cilin ky Inspektorat, gjatë kontrollit në Çarshinë e vjetër ka konstatuar parregullsi në ndërtimin dhe rekonstruktimin e pesë objekteve.

Edhe pse ky raport ka qenë në rend dite, është anashkaluar nga Qeveria. Në raportin e tij, Inspektorati Shtetëror për Ndërtim dhe Urbanizëm thekson nevojën për prishjen e disa pjesëve të objekteve që janë ndërtuar ose rinovuar.

Duke komentuar ndërtimet pa leje në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, nga Komuna Qendër dhe nga ajo e Çairit, përgjegjësinë për dhënien e lejeve për rikonstruktime dhe ndërtime në Çarshi e hedhin tek Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...