Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Qeveria shqiptare jep mbi 161 milionë euro për familjet e reja

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka njoftuar se edhe me buxhetin e ri do të ofrohet mbështetje për familjet e reja.

Rama tha se është mbështetja do të jetë në vlerë prej 2 miliardë lekësh apo 161 milionë e 431 mijë 18 euro.

Ai theksoi se nga janari mbi 28 mijë e 813 fëmijë të posalindur kanë përfituar bonusin e bebës.

“Ëngjëjt e vegjël që vijnë në jetë në këto kohë sfiduese, bashkë me gëzimin e papërshkrueshëm për familjet e tyre, na kujtojnë se shpresa dhe jeta triumfojnë gjithmonë  Nuk e kemi ndalur për asnjë moment mbështetjen për familjet e reja që gëzohen me fëmijë, edhe në këtë vit të vështirë. Nga Janari, 28,813 të porsalindur kanë përfituar bonusin e bebes ”.

I pari i qeverisë shqiptare theksoi se do të bëhet:

322.86 euro për fëmijën e parë;

645.72 euro për fëmijën e dytë;

968.59 euro për fëmijën e tretë.

Postime të ngjashme

Programi politik i PD dhe aleatëve/ Yuri Kim takon Bashën: SHBA pret kandidatë të pastër nga partitë

S.B.

Një ditë pas marrëveshjes me PD, Bamir Topi jep dorëheqje e parevokueshme nga drejtimi i FRD-së

S.B.

Vaksinohen për COVID-19 bluzat e bardha në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv. Përfshijmë dhe ushtrinë dhe studentët e infermierisë

S.B.

“902 mijë zgjedhës me karta apo pasaporta të skaduara”/ KQZ: Të infektuarit aktiv me COVID mund të mbeten pa votuar

S.B.

‘Rinovoni kartat e identitetit’, apeli i Metës: Verifikoni ku e keni qendrën e votimit

S.B.

Gjyqtarja që i hapi dyert e qelive të dënuarve të rrezikshëm, ILD rendit shkeljet dhe kërkon shkarkimin: Vendimet i mori me dashje direkte dhe vullnet të plotë të saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...