Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qeveria sot vendosë për shkurtimin e orës policore

Shkup, 4 maj – Zhurnal.mk – Qeveria në seancën e sotme duhet të miratojë propozimin për ndryshimin e masave restriktive.

Propozimi i Komisionit për sëmundje ngjitëse ka të bëjë me shkurtimin e orës policore, informon Zhurnal.

Është propozuar që ora policore të fillojë nga ora 23:00, e të zgjatë si zakonisht deri në ora 05:00.

Objektet gastronomike të mund të punojnë deri në ora 22:30, por vetëm në hapësira të hapura dhe jo në hapësira të mbyllura.

Nëse këto masa miratohen, të njejtat do të fillojnë të vlejnë nga nesër./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

N E

Fatmir Limani shkarkohet nga posti i tij në Ndërmarrja Publike ELEM

N E

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton ligjin për ndërtimet pa leje

N E

Analizë / Lindja e Mesme nga një faktor botëror i naftës po shndërrohet edhe në aktorin kryesor të gazit !

R Zh

Dështimi i nisjes së negociatave, ASH-AAA fut në lojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

R Zh

Demanton ministri Hoxha: Edhe një shpifje e rradhës nga p(a)rtalet e “opozitës së rrejshme”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...